TESLİMAT VE İADE

- TESLİMAT

Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketine verilir. Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren 3-5 iş gündür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine [email protected] e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.
Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.

 

Teslimat konusunda soru veya tereddütleriniz varsa, siparişi vermeden önce [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya +90 531 529 83 00 numaralı whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

 

- İADE

Müşteri www.puerapurdes.com web sitesi üzerinden satın almış olduğu Ürün(ler)i teslim aldığı tarihten itibaren on dört (14) gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeden ve cezai şart ödemeden İşbu Sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Müşterinin cayma hakkının kullanılabilmesi için Sözleşme konusu Ürün(ler)in kullanılmamış, kullanım hatası sonucunda hasar görmemiş, etiketleri ve ambalajının zarar görmemiş olması gerekmektedir.

Ayrıca Müşterinin belirli bazı mal/hizmetlere ilişkin Sözleşmelerde, Müşteri Ürün(ler)i kullanmamış ve/veya faydalanmamış olsa dahi, Müşterinin kanunen cayma hakkı yoktur. Cayma hakkının kullanımının mümkün olmadığı Ürün(ler) ve bu Ürün(ler)e ilişkin Sözleşmeler şunlardır;

a) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan Ürün(ler) (özel siparişler)

b) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, gibi koruyucu unsurları açılmış olan Ürün(ler)den; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar.

c) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi Ürün(ler)

d) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Müşterinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

e) Genel olarak ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal-hizmetler ile Müşterinin nihai tüketici olarak değil ticari ve/veya mesleki amaçla satın alma yaptığı Ürün(ler)e ilişkin sözleşmeler.

Kanunen cayma hakkı olan hallerde, cayma süresi içinde mal, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmadığı için meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan kanun gereği Müşteri sorumludur. Müşteri yukarıda belirtilen sorumluluklarına uygun hareket etmezse Ürün(ler) e ilişkin cayma hakkını kaybedebilir.

Müşteri cayma hakkını kullandığına dair açık bildirimi cayma hakkı süresi dolmadan (yukarıda belirtilen on dört gün içinde), [email protected] e-posta adresine yazılı olarak yapmalı ya da www.puerapurdes.com sitesi üzerinden hesabına girerek iade talebi oluşturmalıdır.

Müşteri cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on (10) gün içinde malı Satıcıya faturası ile geri göndermek zorundadır. Firmamızın anlaşmalı olduğu MNG Kargo ile iade konusu ürün(ler) kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilerek Purdes Ayakkabıcılık adresine gönderilebilir. Farklı kargo firmaları ile alıcı ödemeli gönderilen veya kargo poşetine konulmadan ürün kutusu bantlanarak gönderilen iadeler satılabilirlik özelliğini kaybetmesi nedeniyle teslim alınmamaktadır.

Kanunen cayma hakkının öngörülmediği hallerde cayma hakkından faydalanılamaz. Müşteri cayma hakkını usulüne uygun veya zamanında kullanmaz ise cayma hakkını kaybeder.

Yukarıda belirtilen gerekliliklerin Tüketici tarafından süresinde ve usulüne uygun olarak yerine getirilmesi koşuluyla, cayma bildiriminin Purdes Ayakkabıcılık’a ulaştığı tarihten itibaren ürünler kontrol edilerek 10 iş günü içinde, Ürün(ler) in bedeli ve varsa iade teslimat masrafları düşülerek, Ürün(ler) i satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir biçimde müşteriye iade edilir.

Müşterinin cayma hakkını kullanarak veya ayıplı ürünler hariç ürün iadesinin söz konusu olduğu diğer tüm hallerde iade ettiği siparişten kazandığı para puan veya hediye çeki vb. ödüller varsa iptal edilir.

 

İade Ve Değişim Adresi: Purdes Ayakkabıcılık (PUERA PURDE’S) –

Göktürk Merkez Mah. Camii Sok. Nef 04 No:4/G Eyüpsultan / İstanbul

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR